Team CykloTrener Varnsdorf

Historie týmu se začala psát již na jaře 2013. Prvním oficiálním názvem byl Schrödinger Cycling Team (SCT). Po jeho rozpuštění se díky iniciativě samotných dětí, které cítily potřebu pokračovat v dvouleté historii SCT, podařilo založit spolek Mandavan, pod jehož hlavičkou pokračoval oddíl s novým názvem CK Šluknovsko. Spojením s cestovní kanceláří nesl tým další dva roky název Active Tour Cycling Team.
Jakoby se měl název oddílu střídat pravidelně po dvou letech, od ledna 2019 nese tým nové jméno – Team CykloTrener Varnsdorf.

Parta nadšených sportovců různého věku sezónou 2022 společně dokončila již desátý rok neotřelých zážitků na společných trénincích, při cestování na závody a soustředění a při organizování seriálu sportovních akcí MandaOne.cz.

A protože svou činnost vykonává spolek pravděpodobně velmi příkladně, dostalo se mu odměny v podobě převzetí organizace jednoho z největších a nejstarších cyklistických amatérských závodů v České republice – závodu Tour de Zeleňák s účastí přes 800 sportovců! A co víc, nově přibyla opravdu seriózní výzva – mezinárodní etapový závod žen pod hlavičkou UCI – Tour de Feminin!

Naším cílem je učit se slušnému chování a vystupování a zažít spoustu legrace při aktivně stráveném volném čase.